• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به M-Kuala-Lumpur

سفر به کوالالامپور

کوالالامپور (Kuala Lumpur) بزرگترین شهر و پایتخت كشور مالزی به حساب می‌آید که مستقیما زیر نظر دولت اداره می‌شود. این شهر و مناطق اطراف آن در ایالت سلانگور در امتداد ساحل غربی شبه جزیره مالزی می‌باشد. شهر کوالالامپور در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است و کوه اطراف آن به جز قسمت شرقی را احاطه کرده است به همین علت به کوالالامپور و مناطق مجاور آن «كلانگ» به معنی «دره» و از طرفی به دلیل اسقرار این شهر در محل تلاقی رودخانه‌های کلانگ و گمباک به آن «شهر گل‌آلود» نیز می‌گویند. کوالالامپور به‌عنوان یک شهر چند ملیتی؛ مالزیایی‌ها، چینی‌ها و هندوها نژادهای اصلی این كشور شناخته شده‌اند و این تنوع قومی، نژادی و ملیتی آداب مختلف فرهنگی، اعتقادات مذهبی، غذا و معماری شهر را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

سکونت در شهر کوالالامپور از سال ۱۸۵۷ آغاز شده است که در آن زمان «رجا عبدالله» یکی از اعضای خانواده سلطنتی «سلانگور» برای تجارت قلع در این ناحیه یک منطقه تجاری ایجاد کرد. پس از آن کارگران چینی وارد این منطقه شدند تا در معدن شروع به استخراج قلع کنند. پس از آن شرکت‌های بسیاری از نقاط مختلف جهان برای تجارت قلع وارد این منطقه شدند و این شهر به یکی از مراکز مهم تجاری منطقه تبدیل شد. کوالالامپور تا سال ۱۹۴۱ زیر نظارت دولت بریتانیا بود و در سال ۱۹۴۲ به تصرف ژاپنی‌ها درآمد. این اشغال تا سال ۱۹۴۵ به طول انجامید و بعد از جنگ جهانی دوم دوباره بریتانیا این منطقه را تصرف کرد. سال ۱۹۵۷ با خروج بریتانیا از کوالالامپور، اولین بار پرچم «اهل مالهبه» علامت استقلال کشور از حاکمیت بریتانیا در این شهر برافراشته شد و در سال ۱۹۷۲ میلادی به‌عنوان پایتخت و در سال ۱۹۷۴ به‌عنوان شهر حکومتی کشور مالزی انتخاب گردید.