• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به M-BEIJING

سفر به پکن

پکن (Beijing) پایتخت کشور چین، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای دنیا، دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، اقتصادی، مالی و فرهنگی این کشور است. این شهر در دشت شمال چین واقع شده است و با شهرهای رم و مادرید در یک عرض جغرافیایی قرار دارد. صنعت کشاورزی در مناطق اطراف پکن از رونق بسیار زیادی برخوردار است و محصولاتی مانند گندم، ذرت و انواع سبزیجات برای تامین نیازهای شهروندان كشت می‌شود. این شهر یكی از توسعه یافته‌ترین شهرهای چین با تلفیقی از آثار تاریخی و مدرن می‌باشد که با استقبال گردشگران داخلی و خارجی زیادی مواجه شده است.

شهر پکن با تاریخ و قدمتی سه هزار ساله، در هشت قرن اخیر در اغلب دوره‌ها پایتخت کشور چین بوده ‌است. در جای کنونی شهر پکن در ابتدا شهری به نام «چونگدو» بود که با حمله مغول‌ها و به آتش کشیدن آن از بین رفت اما پس از آن «قوبیلای قا آن» شهری ساخت و آن را به عنوان پایتخت انتخاب کرد. این شهر در زبان چینی «دادو» (به معنای پایتخت بزرگ) و در زبان مغولی «خانبالِق» (به معنای شهرِ خان) می‌باشد. پس از آن در سال ۱۳۶۸ میلادی با شروع حکمرانی سلسله «مینگ»، نام این شهر به «بِیپینگ» (به معنای صلح شمالی) و در سال ۱۹۴۹ در نخستین کنفرانس حزب کمونیست چین نامش به «بِیجینگ» (به معنای پایتخت شمالی) تغییر کرد.