• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به M-DUBAI

سفر به دبی

کشور امارات متحده‌ عربی از هفت شیخ ‌نشین تشکیل شده است که یکی از شناخته‌شده‌ترین و مهمترین آنها دبی (Dubai) است. دبی به عنوان یک شهر جهانی و بازرگانی موفق و مهم، همچنین یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری به دلیل داشتن بهترین امکانات تفریحی؛ جایگاه خود در منطقه را پیدا کرده است و بسیاری از گردشگران این شهر را که به «خاورمیانه» معروف است برای سفر و تفریح انتخاب می‌کنند. بیشترین درآمد شهر دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به شهروندان خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور دوباره کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی از اقتصاد این شهر از طریق گردشگری، رویدادهای ورزشی و دیگر خدمات مالی و بازرگانی تامین می‌شود.

تا قبل از سال 1833 میلادی دبی دهکده‌ای از توابع مشایخ ابوظبی بود اما در همین سال شیخ «مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم» به همراه تعدادی از خویشاوندان، وابستگان و همراهان خود از امارت ابوظبی به این شهر کوچ کردند تا دبی به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان نهاده شود. در سال ۱۹۶۶ با کشف نفت در دبی، دبی و کشور قطر تصمیم به راه‌اندازی یک واحد پولی جدید بنام «مجلس نقد قطر و دبی» گرفتند. کشف نفت منجر شد تا کارگران خارجی برای کار در این شهر به سرعت به آن نقل مکان کنند به طوری که در مدت بسیار کوتاهی جمعیت آن ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرد و آن را به یکی از منابع مهم جهانی نفت تبدیل کرد. در سال ۱۹۷۹ در یکی از محله‌های دبی با نام «جبل علی» یک منطقه آزاد تجاری جهت واردات و صادرات بدون محدودیت برای کشورهای خارجی ساخته شد. با شروع جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۰ سرمایه‌داران و تاجران پول‌ها و دارایی‌های خود را از این شهر خارج کردند که باعث شد اوضاع اقتصادی این شهر برای مدتی بحرانی بشود اما با دگرگونی و تغییر رویه سیاسی، دوباره رونق خود را به دست آورد، همچنین موقعیت جغرافیایی این شهر، باعث شد تا در قرن بیستم به یک بندر مهم در جهان تبدیل شود.