• رزرواسیون سریع و آسان!

  ثبت نام رایگان و دریافت بهترین تخفیف ها

  حساب کاربری جدید
  یا

  ورود

 • امکان رزرو بیش از 900 ایرلاین
  شما وارد هوشمندترین سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما شده اید! در این سامانه قیمت های بلیط از کشورهای مختلف دنیا استعلام می شود و بهترین قیمت را در کمترین زمان ممکن به شما نمایش می دهد.
پرواز به M-TABRIZ

سفر به تبریز

شهر تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی در دامنه آتشفشان خاموش سهند قرار دارد، اما تبریز با غرشی سهمگین، همانند آتشفشانی است که چهره تاریخ ایران را دگرگون کرده است. تبریز یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و دارنده مجموعه‌ای از آثار تاریخی و نشانه‌های باستان‌شناسی است که در نتیجه حفاری‌های متعدد از مکان‌های مختلف کشف شده‌اند و این خود دلیلی بر تاریخی بودن این شهر است. قدیمی‌ترین سندی که در مورد تبریز پیدا شده مربوط به کتیبه سارگن دوم پادشاه آشوری است. در این کتیبه از تبریز به عنوان شهری بزرگ و ثروتمند یاد می‌شود.
تبریز با داشتن تاریخ 2500 ساله به خوبی نمایانگر نشانه‌های تمدن و فرهنگ است. داشتن موزه‌های مشهور، برگزاری چندین رویداد فرهنگی و وجود دو دانشگاه معتبر ایرانی در این شهر، تبریز را به مرکز علمی و فرهنگی در ایران تبدیل کرده است.
تبریز گهواره دانش و فرهنگ، و پیشگام نخستین‌ها در ایران است، که از آن میان می‌توان به تاسیس اولین انجمن دولتی در سال 1906، توسعه سیستم مدیریتی با عنوان شهرداری توسط قاسم خان ولی، تاسیس نخستین جامعه ادبی در سال 1900 و بنیان نخستین مدرسه مدرن توسط حاجی میرزا حسن رشدیه در سال 1889 اشاره کرد.